Search form

Nepomukhof

Keď sa povie Göttlesbrunn, hneď človeku napadnú vína. Vinárska oblasť, konkrétne Carnuntum,  je ideálny priestor pre výsadbu a pestovanie moderných (nielen červených) vín. Horúce a slnečné podnebie medzi Dunajom a Neusiedler See, spolu s ílovou, pieskovou, štrkovo-sprašovou pôdou vytvárajú podmienky, ktoré dávajú vínam jedinečnosť.

Carnuntum sa nachádza asi 40 km východne od Viedne, priamo na južnom brehu Dunaja (Danuvius). Miesto bolo vybrané rímskymi stratégmi, pretože to bola oblasť dôležitej transkontinentálnej obchodnej cesty v staroveku – tzv. Jantárová cesta.

Firma Nepomukhof a jej vinice sú zasadené na kúzelnom kopci Arbesthaler, priamo uprostred vinárskej oblasti Carnuntum. Eponymom firmy je Johannes von Nepomuk, vtedajší sudca v obci, a odkazuje na založenie Nepomukstatue v roku 1740. Zachovaná časť sochy je na dvore firmy Nepomukhof. Približne od tej doby je srdcom nášho vinárstva aj stará klenutá pivnica z obdobia Turkov, kde dnes vína skladujú.

Víno je v pravom zmysle slova prírodný produkt a najvznešenejšie vtelenie ducha prírody. Opatrným a selektívnym zberom hrozna a prirodzeným spracovávaním sa usilujú o čo najúctivejšie víno, ktoré má svoju ľahkosť a majestátnosť. Víno sprevádza ľudstvo už po tisíc rokov a aj vďaka nemu vieme zachytiť ich fantáziu.

Rodina sa zaviazala k starostlivosti o víno z generácie na generáciu. Majiteľ firmy NEPOMUKHOF Ing. Christian Graßl spolu s manželkou Maria a tromi deťmi pokračujú v tejto tradícii.

 

Vína od výrobcu