Search form

Le Contesse

Le Contesse je jedným z najdôležitejších vinárstiev vyrábajúce Prosecco v regióne Veneto a špecializuje sa na výrobu vysokokvalitných šumivých vín a vín DOC. Nachádza sa v krásnom podhorí Conegliano a Valdobbiadene. Le Contesse má najmodernejšie technológie a skúsených enológov, vďaka čomu je chuť ich vín priam dokonalá. Po vínach Le Contesse je v Taliansku a v zahraničí neustále veľký a rastúci záujem.

Rodina Bonotto začala s produkciou populárnych šumivých vín na začiatku 80. rokov. Dodnes používajú vyberané kvasinky, ktoré si sami pestujú. Toto je jeden zo znakov, ktoré odlišuje Contesse od iných spoločností, keďže tie používajú priemyselné kvasinky.

Má to ešte dve ďalšie veľké zaujímavosti:

  1. Všetky kvasinky sú živé, takže dávajú vínam jedinečnú sviežosť. Táto sviežosť je dokonca ešte výraznejšia a to v prípade, keď je fľaša otvorená po dobu jedného dňa
  2. Za normálnych okolností sa šumivé vína vyrábajú z tichých vín. Le Contesse vyrába šumivé vína priamo z muštu. Mušt je zlisovaný, následne uskladnený pri teplote mínus 2°C a napokon fermentovaný, keď je potreba. Tento proces prebieha priamo v tlakovej nádobe, kde ihneď po alkoholovom kvasení začína druhá fermentácia. Šumivé vína vyrobené týmto spôsobom ostanú potom v  rovnakých tlakových nádobách po dobu až 6 mesiacov na vlastných kvasinkách (pri ostatných výrobcoch je táto doba podstatne kratšia). Takto vzniká v kontinuálnom procese v priebehu celého roka mimoriadne ovocné, svieže a čisté šumivé víno, ktoré je charakteristicky odlišné od obvykle často pomerne jednoduchých Prosecco.

Vína od výrobcu