Search form

CARE

Rodinné vinice a vinárstvo CARE je situované v slnečnom Španielsku v kraji Zaragoza. Bodega na rozlohe 4400 m2 má skvelé podmienky pre tvorbu moderných vín. 101ha vlastných viníc, v ktorých dozrieva pre Španielsko typická Garnacha a Tempranillo, spolu s medzinárodnými odrodami ako Merlot, Syrah a Cabernet Sauvignon, ktoré sa tu veľmi dobre udomácnili.

CARE je moderná rada vytvorená pre súčasného konzumenta a jeho aktuálny vkus. Ide o ovocné a svieže vína s jasnou definíciou a charakterom, s vlastnou „tvárou“ (care = tvár).  Aj ich logo má podobu tváre, pôvodné dielo umelca Enrique Torrijos. Umelecký obraz je inšpirovaný z primitívneho umenia, ktorý spája dohromady rôzne nápady a všeobecne identifikovateľný termín CARE (angl. starostlivosť) prelína koncepty a vytvára jedinečné a inovatívne vína.

Care, značka Bodegas Añadas, je staroveký názov používaný Rimanmi, ktorý odkazoval na mesto Cariñena, ktoré sa neskôr premenovalo na Caraellana a znamená „drahá planina". Táto etymológia sa odkazuje na ich korene a ich lásky k zemi. Dbajú na starostlivosť o vinohrady, dodržiavajú prísne postupy výroby všetkých vín.

Vína od výrobcu