Search form

Barone Guichard (Majiteľom je Ch. Latour)

Vinohrady patrili rodine Guichard od roku 1832 – súčasnými majiteľmi sú Aline Guichard-Goldschmidt a Paul Goldschmidt – ktorý je okrem iného aj majiteľom zbierky českej medzivojnovej poézie. (barón Olivier Guichard – otec súčasnej majiteľky Aline Guichard Goldschmidt – bol sekretárom Generála de Gaulla, a aj nasledujúcich prezidentov Pompidoua Giscard d´Estaing).

Vinohrady a pivnice prešli renováciou v roku 1999 a následne v rok 2004.  Cieľom bola produkcia “veľkých vín” a potvrdenie miesta vrámci vinárskej špičky pravého brehu. Počas poslednej dekády bolo znovuvysedných a presadených až 50% vinohradov, aby sa dosiahla čo najlepšia zhoda medzi odrodou (resp. klonom) a pôdnymi vlastnosťami konkrétnej parcely. Od roku 2001 bola zahájená spolupráca s top konzultantmi v Bordeaux : medzi ktorými možno spomenúť Jean-Claude Berrouet (dlhoročný winemaker v Chateau PETRUS) a Stéphane Derenoncourt (jedna z hviezd súčasného Bordeaux).

Výsledkom týchto snáh sú v súčasosti 3 tzv. “veľké vína” v top apeláciách “pravého brehu”: Château Siaurac (Lalande de Pomerol – “veľké víno v jednej z cenovo prístupnejších apelácií”) a jeho druhé víno Plasir de Siaurac, elegantné Château Le Prieuré v prestížnej apeláci Saint-Emilion Grand Cru Classé (situované na legendárnom vápencovom plató a južne orientovaných svahoch) a energické, aromaticky čisté a vytríbené Château Vray Croix De Gay v legendárnom Pomerole.

Château Siaurac sa rozkladá na 46ha (najväčšie kompaktné – teda nie rozdrobené parcely - chateau v apelácii) kvalitných ílovito-štrkovitých pôd, ktoré sú predĺžením slávneho plató Pomerolu – vo vzdialenosti len asi 1km od ikonického Chateau PETRUS.

Medzi stálych klientov pre tieto očarujúce chateau patria : Harrods, Galeries Lafayette, Fauchon, úrad Premiéra, British Airways, Michelin 3* reštaurácie…