Search form

„Molinera“ Pinot Nero, Extra brut DOC Spumante

Spumanti „Molinera“ Pinot Nero, Extra brut
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Výrobca: 
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
Neročníkové
Krajina pôvodu: 
Taliansko
Druh vína: 
Šumivé víno
Odroda vína: 
10,70 €
Skladom

Ročná produkcia: 20.000fl

Typ: extra brut

Pôvod: Taliansko, Piemont. Vinohrady Nizza Monferrato DOC (v okolí obce Molinera) , 50hl/ha

Odroda: 100% pinot noir

Vinifikácia: Po šetrnom vylisovaní hrozna je mušt samotokom umiestnený do nerezových tankov až pokým neprebehne fermetácia (pri kontrolovanej teplote cca 15 °C ) kde je následne v styku so šupami po dobu minimálne 12 mesiacov (na hrdle fľaše sa následne objaví číslo zodpovedajúce počtu mesiacov v príslušnom ročníku- pre ročník 2012 to bolo 18 mesiacov) a to z toho dôvodu, aby sa dokonale mohla rozvinúť komplexnosť a štruktúra tohto šumivého vína s veľmi jemným perlením. Metóda Charmat.

Doporučená spotreba: do 2 rokov po nafľašovaní

Obsah alkoholu: 12,5%

Acidita: 6 gr/l

Obsah cukru: 5 gr/l

Teplota podávania: 8 - 10 °C

Charakteristika: Víno má vyzretý žltý odtieň, vo vôni je cítiť jemné tóny chlebovej kôrky, s intenzívnym a dokonalke jemným perlením, jemnými a komplexnými ovocnými tónmi, krásne vybalansované, vhodné k naozaj širokej palete jedál

O výrobcovi Vite Colte

Vínárstvo ležiace v jednom z najkrajších krajov slávneho Piemontu v Langhe v obci Barolo, patrí medzi najväčšie v Taliansku. V r. 2010 vlastnilo viac ako 5tisíc ha viníc a združovalo viac ako 2.800 producentov hrozna.

Filozofia vinárstva „Only wines from Piemont, only wine that are DOC a DOCG“ začína už vo vinohrade. Hektárové výnosy patria k tým najnižším v Piemonte. Je zameraná na vhodné hodnoty cukru, intenzitu farby a extraktívnosť.