Search form

O nás

Milí priatelia,

sme malá rodinná firma zaoberajúca sa viac ako 20 rokov dovozom a predajom vína. V poslednom období sa venujeme hlavne šumivým vínam, najmä Prosecco, Champagne a Cava. Snažíme sa nepodliehať trendom, ktoré prichádzajúa odchádzajú. Snažíme sa ísť vlastnou cestou, ktorá je zameraná najmä na malá vinárstva (cca do 30-40.000 fl.), ktoré svoju produkciu vytvárajú s maximálnym ohľadom na pôdu a životné prostredie, mnohé z nich s mottom „Dať do pôdy viac, ako z nej zobrať.“ Najšpičkovejší z nich boli ocenení tým najvyšším certifikátom z oblasti biodynamiky.

 

 

Hrozno dopestované v ich vinohradoch neprišlo ani „náhodou“ do styku s herbicídmi či pesticídmi. U takmervšetkých vinárstiev, ktoré zastupujeme, prevláda ručný zber. Za zmienku v tomto smere snáď stojí Champagne Fleury(LOGO FLEURY FOTO), ktorý ako prvý v oblasti Champagne v roku 1989 získal tento certifikát. Navyše, on jeho kvalite svedčí aj fakt, že je na vínnych kartách mnohých, aj trojmichelinských reštauráciách.

V našom portfóliu nájdete výrobcu Prosecco , ktorý v roku 1923, ako prvý vôbec, uviedol na svojej etikete názov Prosecco. Jej zakladateľ, profesor Carpenè rozpracoval metódu Charmat pre celú oblasť Prosecco. Snáď aj z tohto dôvodu bolo toto Prosecco ako jediné žehnané pápežom Jánom Pavlom II

Okrem najstaršieho výrobcu Prosecca môžete u nás nájsť aj najinovatívnejšieho, ktorý pravdepodobne ako jediný z výrobcov robí (s ohľadom na šetrnosť procesu výroby) súčasne v jednom tanku obidve fermentácie.

 

 

U nás máte tiež možnosť ochutnať víno z jediného vinárstva na svete, ktorého vinohrady sú vysadené výlučne odrodou Rízling rýnsky. Toto vinárstvo, založené v 9. Storočí, ktoré prešlo mnohými vlastníckymi vzťahmi (Napoleon, Habsburgovci, Metternich,…) dalo svetu v roku 1775 prívlastok Neskorý zber.

K raritným vinárstvam tiež patrí Domaine de la Solitude zo Châteauneuf-du-Pape založené pápežom Barberini 1623 – 1627

Ale opisov by už stačilo. Svetom „našich“ vín Vás rád prevedie náš personál. Všetky vína sme starostlivo vybrali a prechutnali.

 

 

Za celý kolektív
Vám a Vašim priateľom prajem pekný a ničím nerušený večer v našej vinotéke.
Vlado Syč