Search form

Rüdesheimer Berg Rottland Riesling, 2013, GG

Rüdesheimer Berg Rottland Riesling, 2013, GG
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Výrobca: 
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
2013
Krajina pôvodu: 
Nemecko
Druh vína: 
Tiché víno
Typ vína: 
Suché víno
Odroda vína: 
25,70 €
Skladom

Pôvod: Hrozno pochádza z jediného vinohradu o rozlohe 1,5 ha (Rüdesheimer Berg Rottland Grand Cru), minerálmi pochádzajúcimi z Taunuského vrásnenia a šedej bridlice z juhu na západ. Ideálne klimatické podmienky sú veľmi pozitívne ovplyvňované riekou Rýn, ktorá slúži ako rezervoár vlahy ako aj rezervoár tepla (s ohľadom na chladnú 50.rovnobežku). Ročník 2013 priniesol dobrú kvalitu úrody, ale o 30% menšie výnosy.  Južný svah Rheingau

Odroda: 100% Riesling

Vinifikácia: Začali sme s ručným zberom v druhej polovici októbra a zber trval až do polovice novembra. Čerstvo sfermentované vína vykázali vysokú kvalitu a dnes sú charakterizované neuveriteľnou ovocnosťou, vysokým extraktom a ovocnou aciditou.  100% ručný zber, fermentácia prebiehala v starých dobových sudoch o objeme 1 200 l.

Doporučená spotreba: do r. 2035

Obsah alkoholu: 13 %

Acidita: 6,8 g/l

Obsah cukru: 7,4 g/l

Teplota podávania: 9°C

Charakteristika: Svetlo- žltá farba, vo vôni čisté a dokonalé s prezretými citrusmi, lesnými jahodami, jablkami a s náznakom jazmínu. Jemný dotyk ľahkej ovocnosti na jazyku, dobre vybalansované s dlhou dochuťou.

Doporučená kombinácia: K pečenému kuriatku na tymiane, podávané s bylinkovým rizotom

O výrobcovi G.H. von Mumm

Vinárstvo G.H. von Mumm je zamerané na tradičné odrody hrozna, autenticitu a regionálny charakter vína s ohľadom na najvyššiu kvalitu.