Search form

Johannisberger Riesling Dry, 2013

Johannisberger Riesling Dry, 2013
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Výrobca: 
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
2013
Krajina pôvodu: 
Nemecko
Druh vína: 
Tiché víno
Typ vína: 
Suché víno
Odroda vína: 
11,70 €
Vypredané

Suché víno: Rheingau

Pôvod: Hrozno pochádza z Rheingau z obce Johannisberg. Pôda je tvorená z horním Taunuského vrásnenia a sprašovej hliny. Ideálne klimatické podmienky sú veľmi pozitívne ovplyvňované riekou Rýn, ktorá slúži ako rezervoár vlahy ako aj rezervoár tepla (s ohľadom na chladnú 50.rovnobežku). Ročník 2013 priniesol dobrú kvalitu úrody, ale o 30% menšie výnosy.  Južný svah Rheingau

Odroda: 100% Riesling

Vinifikácia: Začali sme s ručným zberom v druhej polovici októbra a zber trval až do polovice novembra. Čerstvo sfermentované vína vykázali vysokú kvalitu a dnes sú charakterizované neuveriteľnou ovocnosťou, vysokým extraktom a ovocnou aciditou.  50% je ručný zber a 50% je strojový zber, fermentácia prebiehala v nezerových sudoch.

Doporučená spotreba: do r. 2020

Obsah alkoholu: 12,5 %

Acidita: 7,7 g/l

Obsah cukru: 7,1 g/l

Teplota podávania: 9°C

Charakteristika: Svetlo- žltá farba, vo vôni je cítiť bylinky, nektarinky, žlté jablká a marhule. V chuti je výrazná ovocná sviežosť. V dochuti minerálne tóny a známky kôstkového ovocia.

Doporučená kombinácia: K pečenej treske s bylinkovou crustou a k zemiakovému pyré.

O výrobcovi G.H. von Mumm

Vinárstvo G.H. von Mumm je zamerané na tradičné odrody hrozna, autenticitu a regionálny charakter vína s ohľadom na najvyššiu kvalitu.