Search form

Grignolino d’Asti 2016

Grignolino d’Asti 2016
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
2016
Krajina pôvodu: 
Taliansko
Druh vína: 
Tiché víno
Typ vína: 
Suché víno
Odroda vína: 
15,00 €
Skladom

0,75 l

2016

13,5%

16 – 18 °C

objem

ročník

alkohol

podávanie

 

 

 

Typ : červené víno, suché

Pôvod : Taliansko, Piemont, vinohrady sa nachádzajú v Agliano Terme, pestované v guyotovom systéme, orientácia na juh a juhovýchod.

Vinohrad : 0,5 hektára

Pôda : vápenatá, ílovitá a mierne piesčitá.

Odroda : 100% Grignolino

Zber : preriedenie viničov v júli. Ručný zber v na konci septembra a začiatkom októbra

Vinifikácia : po šetrnom odstopkovaní a vylisovaní hrozna nasleduje macerácia na šupách po dobu 6 dní. Fermentácia prebieha pri kontrolovanej teplote (27/28 ° C). Malolaktická fermentácia prebieha v nerezových tankoch pri kontrolovanej teplote 20°C. Víno sa potom nechá scediť až na nasledujúcu jar a do fliaš sa naplní začiatkom leta. Následne dozrieva vo fľaši 4 mesiace.

Doporučená spotreba : max. 5 rokov

Charakteristika : Rubínovo červená farba. Víno je charakteristické so svojimi kvetinovými a jemnými vôňami orientálnych korení, je svieže a suché, ľahké taníny s pretrvávajúcim nádychom mandlí.

Doporučená kombinácia : Dokonale sa hodí s predjedlami, k pikantným salámam, polievkam,  rizotu, čerstvým cestovinám, s raviolmi, hydinou, grilovaným mäsom a čerstvými syrmi. Vďaka svojim pikantným vôňam je často spárovaná aj s rybami.

O výrobcovi Dacapo - Cà ed Balos

Vinárstvo Dacapo bolo založené v roku 1997 dvomi kamarátmi a kolegami z vinárskeho fachu, Dino Riccomagno a Paolo Dania v oblasti Langhe, Piedmont. Ich túžba bola vytvoriť víno, ktoré je iné ako „medzinárodná chuť“, ktorá je v dnešnom svete populárna, avšak je extrémne homogénna takmer bez duše a nápadu. Vinice sa pestujú prirodzeným spôsobom, bez umelých hnojív a núteného pestovania, s nízkym výnosom na hektár.

V máji roku 2017, po 20 rokoch od založenia, vinárstvo Dacapo sa spojilo s ďalším vinárstvom Cà ed Balos v okolí.