Search form

ROSÉ Zéro Grand Cru

ROSÉ Zéro Grand Cru
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
Neročníkové
Krajina pôvodu: 
Francúzsko
Druh vína: 
Šumivé víno
Typ vína: 
Suché víno
Odroda vína: 
47,00 €

Champagne Rose BRUT ZERO je extrémne zriedkavé v Champagne.

Typ : Brut ZERO
Pôvod : Ambonnay (historická dedina Grand Cru v Champagne)
Odroda : 90% Chardonnay + 10% červeného Grand Cru vína z Pinot Noir, Ambonnay (čo je historické Grand Cru v Champagne)
Obsah cukru : 0 gr/l
Teplota podávania : 9°C
Charakteristika : Výsledkom posledného výtvoru zo šampanského domu Varnier-Fanniere, ktorý bol zverejnený v roku 2013, je champagne, ktorá prekonala očakávania. Ružové šampanské vyrobené zo zmiešania základu Cuvée St-Denis základne (staré vinice, 65 rokov a to len z najlepšieho muštu), 90% Chardonnay a 10% Pinot Noir Grand Cru, z dediny Ambonnay.

Vo vôni sú výrazné maliny a jahody, tiež sa objavuje aj jemná korenistosť. Na jazyku môžeme cítiť silu červeného vína a veľmi príjemnú horkosť neprezretých čerešní. Koncovka je nádherná mieralita Chardonnay. Veľmi gurmánske rosé!

Doporučená kombinácia : Doporučuje sa piť k jedlám z červeného mäsa, napríklad ku steaku, k brzlíku alebo k steaku z tuniaka.. Alebo ho piť len tak, pri západe slnka.

O výrobcovi Champagne VARNIER-FANNIERE

Pôsobivá one-man-show Denisa Varniera. Rodinné vinárstvo datované rokom 1860 a situované v mýtickom Côte des Blancs, v srdci Avize. Samostatne fľašovať a predávať začali v 50.rokoch 20.storočia, Denis Varnier sa rozhodol dostať tieto šampane do sveta – čo sa mu veľmi darí. Tieto vína dostali aj mňa. Originálne a veľmi classy šampane – tu sa hrá už prvá liga za stále „humánnu“ cenu. Popri kvalite tu má víno niečo, niečo ako „feel the difference“. Pri vínach uvádzam aj hodnotenia a ocenenia, ktorých sa mu dostalo.