Search form

Champagne Grand Rosé

Champagne Grand Rosé
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
Neročníkové
Krajina pôvodu: 
Francúzsko
Druh vína: 
Šumivé víno
Typ vína: 
Suché víno
40,00 €

Ročník : NON-VINTAGE

Typ : Brut

Pôvod : Montagne de Reims, Grand Cru

Odroda : 70% Pinot Noir, 18% Chardonnay, 12% Bouzy Rouge

Doporučená spotreba : do r. 2022

Obsah alkoholu : 12,55 %

Obsah cukru : 11,2 g/l

Acidita : 5,0 g/l

Teplota podávania : 7-9°C

Charakteristika : Vybalansované. Toto slovo najlepšie opisuje Grand Rosé champagne od Paul Bara. Farba nie je ani príliš červená ani príliš svetlá. Farba pripomína až farbu lupeňov ruží, ktorá je nádherne dopĺňaná perzistentným perlením. Vôňu po červenom ovocí je cítiť okamžite. Dominujúce lesné jahody a čerešne sú obohatené o náznak jemného korenia, ktoré je typické pre odrodu Pinot Noir. Po vôni nasleduje ďalšia senzácia v podobe chuti, v ktorej dominujú maliny a jahody, neskôr až jemné sladké pečivo a na záver nám ostáva chuť kandizovaných čerešní.

Doporučená kombinácia : ako aperitív. 

O výrobcovi Champagne Paul Bara

Šampanský dom Paul Bara bol založený v dedine Bouzy v roku 1833. Terroir je klasifikovaný ako 100% Grand Cru. Dom Bara je odovzdávaný z generácie na generáciu už viac ako 180 rokov, vždy rešpektujúc tradičné hodnoty rodiny.

V priebehu desaťročí si šampanské Bara zachováva svoj tradičný charakter, pričom sa neustále technologicky vyvíja, aby dokázal dokonalosť svojej nezávislosti a neustále zlepšoval kvalitu svojej produkcie rešpektujúc životné prostredie.