Search form

Champagne Prestige Rose Brut

Champagne Prestige Rose Brut
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
Neročníkové
Krajina pôvodu: 
Francúzsko
Druh vína: 
Šumivé víno
Typ vína: 
Suché víno
31,00 €

Produkcia: 12 000 fliaš

 

Zvášnosťou je plnenie do priehľadných fliaš so serigrafickou potlačou. Transparentnosť skla umožňuje vyniknúť nádhernej ružovej farbe.

 

Ročník : NON VINTAGE

Typ : Brut, dozáž 8,5 g / l

Odroda : 60% Pinot Noir, 20% Chardonnay, 20% Pinot Meunier

Pôvod : Víno pochádza zo 6 obcií, v ktorých Charpentier vlastní vinohrady

Vinifikácia : Blending je z dvoch až troch po sebe nasledujúcich ročníkov. Prvá alkoholická fermentácia prebieha v nerezových tankoch s termoreguláciou, nasleduje malolaktická fermentácia, následne kupáž s rezervnými vínami z tankov s monitorovanou teplotou. Časť rezervných vín pochádza z drevených sudov. Na dosiahnutie ružovej farby sa používa červené víno 8-11%, ktoré je tvorené z odrôd Pinot Noir a Pinot Meunier a pochádza z najstarších vinohradov Dozrieva 28 – 32 mesiacov vo fľaši.

Doporučená spotreba : do r. 2020

Obsah alkoholu : 12 %

Teplota podávania : 8 - 10°C

 

Charakteristika : Farba je krásne lososovo-ružová s jemnými a početnými bublinami. O vôni sú jemne pikantné tóny, s vôňou anglického cukríka a exotického ovocia. Chuť je intenzívna, svieža a vyvážená.

Doporučená kombinácia : Champagne ideálne k morčaciemu mäsu a ľahkým úpravám diviny alebo k rybám. Vhodné aj k dezertom na báze červeného ovocia ako jahody, maliny a višne

O výrobcovi Champagne J. Charpentier

Príbeh šampanského domu Champagne J. Charpentier sa začal písať 5 generácií dozadu, kedy sa spojili Pierre Charpentier a Henri Claisse.

Pierre sa rozhodol stať vinárom v roku 1920, no mnohokrát v prvej polovici 20.storočia, keď bola náročná ekonomická situácia, musel predať vypestované hrozno obchodníkom v Champagne. Produkoval aj červené vína. No v tažkej ekonomickej situácií musel predať aj barikové sudy, keďže tieto sudy mali vyššiu hodnotu ako víno.