Search form

ROSÉ Brut

ROSÉ Brut
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
Neročníkové
Krajina pôvodu: 
Taliansko
Druh vína: 
Šumivé víno
Typ vína: 
Suché víno
Odroda vína: 
13,90 €

Rosé Carpenè je tvorené z dvoch muštových odrôd pestovaných v oblasti rieky Piave: Pinot Nero a Raboso, ktoré boli označené Antoniom Carpenè ako ušľachtilé a dôležité odrody z oblasti Treviso a to už v roku 1881. Spracované metódou Charmat. Toto komplexné šumivé víno je venované všetkým náročným degustátorom.

Typ: šumivé víno ružové, Brut

Pôvod: Taliansko, Prosecco. 

Pinot Noir - francúzsky klon, ktorý vyrástol medzi riekami Piave a Livenza na ílovitej pôde spolu s Caranto, aktívny vápenec, ktorý pridáva kvetinové vône a lahodnosť.

Raboso - vyrástol pozdĺž rieky Piave, na kamenistej a naplavenej pôde

Odroda: 85% Pinot Noir, 15% Raboso

Doporučená spotreba: maximálne do jedného roka

Obsah alkoholu:  12 %

Acidita: 6 g/l.

Obsah cukru: 10 g/l (Brut)

Teplota podávania: 8-10°C

Charakteristika: Farba je purpurová s karmínovými odleskami. Vôňa je kvetinová, s intenzívnymi, divokými ale zároveň jemnými bobulami a vo vôni je tiež možné cítiť čerešne typu marasca. Chuť je plná, pikantná a guľaté. Perlenie je jemné, elegantná a dlhotrvajúce.

Doporučená kombinácia: Odporúča sa podávať k rybaciemu rizotu, pečenému lososu, k úhoru, krémovej treske, teľaciemu mäsu, hydine a ku králikovi. Vynikajúci je tiež k ovčím a kozím syrom. 

O výrobcovi Carpenè Malvolti

Už päť generácii je firma Carpenè Malvolti považovaná za synonymum najvyššej kvality šumivých vín a predstaviteľom talianskym šumivých vín vo svete.