Search form

Prosecco DOCG,1868 Extra Dry

Prosecco DOCG,1868 Extra Dry
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
Neročníkové
Krajina pôvodu: 
Taliansko
Druh vína: 
Šumivé víno
Typ vína: 
Polosuché víno
Odroda vína: 
13,90 €

Prosecco DOCG, 1868 Extra Dry - Conegliano - Valdobbiadene Superior DOCG Prosecco

Jemné a ovocné extra suché aromatické šumivé víno, s dochuťou jablka, vhodný ako aperitív, na koktaily a k ľahkým jedlám stredomorskej kuchyne. Vinice sú vysadené na kopcoch Conegliano a Valdobbiadene; ovocná chuť hrozna v tomto Cuvée je zvýraznená vďaka výrobnej metódy Charmat.

Typ: biele, akostné šumivé víno, aromatické, extra dry

Pôvod: Taliansko, Prosecco. Vinice sa rozprestierajú na svahoch historickej DOCG oblasti Conegliano a Valdobbiadene. Vynikajúca expozícia južnej- juhovýchodnej orientácie dáva všetky predpoklady na kvalitné hrozno. Priemerná nadmorská výška: 200/300 metrov nad morom.

Odroda: Glera 100% (v minulosti známa ako prosecco)

Doporučená spotreba: maximálne do jedného roka

Obsah alkoholu:  11%

Acidita: 5,8 – 6,8 g/l.

Obsah cukru: 15 - 16 g/l (extra dry)

Teplota podávania: 6-8 °C

Charakteristika : Farba je slamovo žltá so zelenkavými odtieňmi, vôňa je veľmi jemná a ovocná, s tónmi jablka. Chuť je taktiež ovocná, delikátna a suchá zároveň a to vďaka svojej typickej kyselinke. Perlenie je veľmi jemné a pretrvávajúce, prinášajúce iskrivý a elegantný pocit.

Doporučená kombinácia: Vynikajúce ako aperitív, perfektne sa hodí k ľahkým pokrmom stredomorskej kuchyne. Vynikajúce tiež v miešaných nápojoch.

O výrobcovi Carpenè Malvolti

Už päť generácii je firma Carpenè Malvolti považovaná za synonymum najvyššej kvality šumivých vín a predstaviteľom talianskym šumivých vín vo svete.