Search form

Prosecco DOCG,1868 Brut

Prosecco DOCG,1868 Brut
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
Neročníkové
Krajina pôvodu: 
Taliansko
Druh vína: 
Šumivé víno
Typ vína: 
Suché víno
Odroda vína: 
13,90 €

Aromatické šumivé víno brut s obsahom alkoholu 11% je vyrobené pomocou metódy Charmat (Martinotti), ktorá bola po prvýkrát spracovaná Antoniom Carpenè pre Prosecco v roku 1868.  

Typ: Akostné šumivé víno, aromatické - Brut

Pôvod: Taliansko, Prosecco. Pôvod a pôdy viníc sa rozprestierajú na svahoch historickej DOCG oblasti Conegliano a Valdobbiadene. Vynikajúca expozícia južnej- juhovýchodnej orientácie. Priemerná nadmorská výška: 300-400 metrov nad morom. Rozvrstvená typicky červená pôda, šedá malma a hlina

Odroda: Glera 100% (v minulosti známa ako prosecco)

Doporučená spotreba: maximálne do jedného roka

Obsah alkoholu:  11%

Acidita: 5,8-6,8 g/l.

Obsah cukru: 11 g/l (Brut)

Teplota podávania: 6-8°C

Charakteristika: Farba je slamovo žltá so zelenkavými odtieňmi. Buket je veľmi jemný, cítiť vôňu zeleného jablka, bohatý na citrusy a kvetinové tóny. Chuť je taktiež jemná, no aromatická a mierne kyslá zároveň. Perlenie je príjemné a veľmi jemné, čo zaručuje pretrvávajúcu chuť.

Doporučená kombinácia: Excelentný ako aperitív, s rizotom a k ľahkými stredomorskými predjedlám, rybám a k bielemu mäsu.

O výrobcovi Carpenè Malvolti

Už päť generácii je firma Carpenè Malvolti považovaná za synonymum najvyššej kvality šumivých vín a predstaviteľom talianskym šumivých vín vo svete.