Search form

1868 Cartizze Prosecco DOCG

1868 Cartizze Prosecco DOCG
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
Neročníkové
Krajina pôvodu: 
Taliansko
Druh vína: 
Šumivé víno
Typ vína: 
Polosladké víno
Odroda vína: 
29,00 €

1868 Cartizze - Valdobbiadene Superiore di Cartizze DOCG Quality Aromatic Sparkling Wine - Dry

V rámci územia DOCG Prosecco je veľmi významný kopec, ktorý je domovom pre skutočné Cru, Superior di CARTIZZE. 106 hektárov viníc, ktoré majú dostatok dlhých slnečných dní a tiež chladných letných nocí, vo veľmi starobylej pôde pochádzajúca z oceánskeho dna, ktorá je bohatá na minerálne soli. Hrozno je robustné, sladké a je zozbierané neskoro, čo umožňuje arómam a chuti sa naplno prejaviť a tým ponúknuť skvelé víno.

Typ: biele, akostné šumivé víno, aromatické, polosladké

Pôvod: Taliansko, Prosecco. Vinice sa nachádzaju v oblasti Cartizze, medzi S. Pietro di Barbozza, Santo Stefano a Saccol v obci Valdobbiadene. Veľmi rozmanité pôdy tvorené z morén, pieskovc a ílu na skalnom podloží.

Odroda: Glera 100% (v minulosti známa ako prosecco)

Doporučená spotreba: maximálne do jedného roka

Obsah alkoholu:  11%

Acidita: 5,8-6,8 g/l.

Obsah cukru: 19 g/l (polosladké)

Teplota podávania: 6 - 8° C

Charakteristika: Farba je výrazná slamovo žltá so zelenkavými odleskami. Vôňa je  komplexná a bohatá na kvetinové tóny agátu a ruže, príjemné ovocné prvky jabĺk Golden Delicious a ružového grepu. Ovocná chuť je v dokonalej rovnováhe so sviežosťou. Krémové. Dlhá a aromatická dochuť.

Doporučená kombinácia: so sladkým pečivom

O výrobcovi Carpenè Malvolti

Už päť generácii je firma Carpenè Malvolti považovaná za synonymum najvyššej kvality šumivých vín a predstaviteľom talianskym šumivých vín vo svete.