Search form

Particular Garnacha Joven 2015 1,5L

Particular Garnacha Joven 2015 1,5L
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Objem: 
1,5 L
Farba vína: 
Ročník: 
2015
Krajina pôvodu: 
Španielsko
Druh vína: 
Tiché víno
Typ vína: 
Suché víno
Odroda vína: 
13,90 €
> 5 skladom

Pôvod Španielsko, Cariňena

Vinifikácia : Macerácia a fermentácia sa uskutočňuje v nerezových tankoch po dobu najmenej 25 dní. Hroznová šťava je ineď oddelená od pevnej časti hrozna. Hroznová šťava sa prenesie do iných nádrží, kde prebieha jablčno-mliečne kvasenie. Potom je víno ​​je prevedené na jeho stabilizáciu .

Doporučená spotreba : 4 roky

Obsah alkoholu : 13,5 % vol

Teplota podávania : 16-18°C

Charakteristika : Toto víno pochádza zo silnej a divokej vínnej révy, pestovanej vo vysokej nadmorskej výške. Táto Garnacha je veľmi čistá , intenzívna a jasná​​.

Farbea je výrazne čerešňová s fialovými tónmi. Vôňa je intenzívna, s nádychom zrelých červených plodov a kvetinových tónov . Chutné, harmonické , veľmi dobre vyvážené a dobre štruktúrované na jazyku. Dlhá, jemná a hladká povrchová úprava s krásnym integrovanými tanínmi .

Kresba kríža na jeho etikete nám pripomína staroveký spôsob, akým vinári v pivnici označovali a odlišovali svoje fľaše od seba navzájom.

Doporučená kombinácia : ideálne k mastým rybám, pečienke a ku grilovanému mäsu

Ocenenia:

SILVER 2015, Particular Garnacha 2014, Concours Mondial de Bruxelles

GOLD 2016, Particular Garnacha 2015, Granaches du Monde     

O výrobcovi Bodegas San Valero

Bodegas San Valero zachovávajú tradíciu výroby miestnych vín už vyše 70 rokov. Neustála inovácia, úcta k tradícii a enologickej dokonalosti sú tri požiadavky pre výrobu vín. Veľká rozmanitosť terroiru a mikroklímy z regiónu Cariñena dodáva tamojším viniciam veľmi rôznorodé a špecifické črty. Pôda, klíma a nadmorská výška - medzi 400 a 800 m.n.m. – tvoria výborné podmienky víno.