Search form

CAVA Gran Ducay Brut Nature “La Vuelta”

CAVA Gran Ducay Brut Nature “La Vuelta”
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
Neročníkové
Krajina pôvodu: 
Španielsko
Druh vína: 
Šumivé víno
Typ vína: 
Suché víno
Odroda vína: 
11,10 €
11,70 €

CAVA VÍŤAZOV - Kvalita presne tejto Cavy pravidelne oceňujú aj víťazi legendárneho španielskeho cyklistického preteku „La Vuelta“, ktorého patrónom je Gran Ducay už od roku 2007. Užite si príjemný pocit s cavou La Vuelta aj vy !

Typ : Brut Nature

Pôvod : Cariňena, terroir Monte Ducay

Odroda : 70% Macabeo, 25% Parellada, 5% Xarel.lo

Dozrievanie : 9 mesiacov pred degoržovaním

Obsah alkoholu : 11,5%

Teplota podávania : 8 – 10°C

Charakteristika : Cava vyrobená z troch klasických odrôd (Macabeo, Xarel.lo a Parellada) prináša typicitu a kvalitu, ktoré ju radia medzi najlepšie cavy vo svojej triede. Vyvážená a svieža na podnebí, s príjemným perlením. Arómy bieleho ovocia (hruška, jablko, až broskyňa) a citrusov (citrónová kôra) sú doplnené tónom briošky a toastu – výsledok kontaktu s kvasinkami (méthode traditionnelle).

Doporučená kombinácia : ideálne ako aperitív alebo ako príjemný spoločník ku predjedlám

O výrobcovi Bodegas San Valero

Bodegas San Valero zachovávajú tradíciu výroby miestnych vín už vyše 70 rokov. Neustála inovácia, úcta k tradícii a enologickej dokonalosti sú tri požiadavky pre výrobu vín. Veľká rozmanitosť terroiru a mikroklímy z regiónu Cariñena dodáva tamojším viniciam veľmi rôznorodé a špecifické črty. Pôda, klíma a nadmorská výška - medzi 400 a 800 m.n.m. – tvoria výborné podmienky víno.