Search form

Nie, šumivé víno DRY nie je suché!

16. Marec 2018

Keď si vyberáme víno, jedným z prvých faktorov, ktoré zohľadňujeme, je nielen odroda, ale aj zvyškový cukor, ktoré víno obsahuje. Niektorí preferujú suchšie vína, pre niektorých naopak, čím je víno sladšie, tým lepšie. Nezamieňajme si pojmy cukornatosť muštu a zvyškový cukor. Cukornatosť hrozna udáva obsah cukru v mušte a zvyškový cukor udáva koľko gramov cukru obsahuje 1 liter vína.

 

Veľa ľudí sa obáva, že sladké vína vedú k neslávnej bolesti na druhý deň, no pokiaľ máme kvalitné víno, ktoré nie je umelo dosládzané, nemusíme sa obávať. Zvyškový cukor v takomto víne pochádza priamo z hrozna. Tento prírodný cukor ostal po fermentácii. Fermentácia znamená proces, pri ktorom  kvasinky „požierajú“ cukor, čím znižujú jeho obsah vo víne a ako výsledok je obsah alkoholu vo víne.

 

Zaujímavá je aj kategorizácia vín, ktorá je odlišná pri tichých a šumivých vínach. Stretávam sa s ľuďmi, ktorý mi pri ich výbere povedia, že si dajú prosecco DRY (z angl. suché). Vždy sa spýtam, či myslia suché alebo skôr sladšie. Otázka ich prekvapí, no hneď mi odpovedia, že suché. Teraz prichádza ten paradox. Označenie DRY pri šumivých vínach znamená vyšší zvyškový cukor ako pri suchých vínach. Pripravila som pre Vás prehľadný graf, na ktorom je vidieť rozdiel cukornatosti a označenia vín.

 

 

 

Označenie šumivých vín

Zvyškový cukor   

BRUT NATURE / DOSAGE ZERO

0-3 g/l

EXTRA BRUT                                                                  

0-6 g/l

BRUT                                                                  

6,1-12 g/l

EXTRA DRY, EXTRA SEC, EXTRA SECO    

12,1-17 g/l

DRY, SEC, SECO                                              

17,1-32 g/l

DEMI-SEC, SEMI-SECO                                

32,1-50 g/l

DOUX, SWEET, DULCE                                 

50,1 + g/l

COMMISSION REGULATION (EC) No 607/2009 of 14 July 2009

 

Ak ste sa dobre pozreli na čísla v tabuľke a teraz sa pýtate, prečo sa Extra Brut s hodnotami 0 – 6 g/l prekrýva s hodnotami Brut Natur od 0 – 3 g/l, tak je to práve preto, že výrobca šumivých vín sa môže rozhodnúť, či dá svojmu vínu označenie BRUT NATURE alebo EXTRA BRUT a to v prípade, keď nepridá cukor do dozážneho likéru. Ďalšia zaujímavosť je tá, že je technicky nemožné, aby šumivé víno malo menej cukru ako 0,780 g/l

 

Označenie tichých vín

Zvyškový cukor   

SUCHÉ

0-4 g/l

POLOSUCHÉ                                                                    

4,1–12g/l

POLOSLADKÉ                                                                  

12,1–45 g/l

SLADKÉ

45,1 + g/l