Search form

Rosato, 2013

Rosato, 2013
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Výrobca: 
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
2013
Krajina pôvodu: 
Taliansko
Druh vína: 
Tiché víno
Typ vína: 
Suché víno
Odroda vína: 
7,50 €
Skladom

Pôvod: Taliansko, Puglia. 30 ročné vinohrady na úpätí extrémne veterných svahov v Salente v IGT Puglia, v dôsledku čoho dochádza k vysychaniu bobúľ už na strapcoch, čím sa stáva mušt koncentrovanejším.

Odroda: 75% Primitivo, 25% Aleatico

Vinifikácia: tým, že bobule hrozna začali v dôsledku veterných podmienok schnúť už nna strapcoch, víno po šetrnom vylisovaní hrozna fermentovalo pri teplote 7 °C (táto nízka teplota zabezpečuje to , že delikátne jahodové arómy a arómy ruží boli zachované v ich esenciálnej podobe) zrelo výlučne v nerezových tankoch bez použitia dreva a bez malolaktickej fermentácie.

Doporučená spotreba: do 2 - 3 rokov po nafľašovaní

Obsah alkoholu: 12,5 %

Acidita: 6,4 g/l

Obsah cukru: 3,6 g/l

Teplota podávania: 12 °C (vyhnúť sa podchladeniu, ktoré by zabránilo rozvinutiu buketu)

Charakteristika: keďže leto 2013 bolo pomerne studené, víno nemá takú intenzívnu ružovú farbu ako po iné roky. Aj napriek tomu je ovocné (exotické ovocie - zelená dynka, ananás, aníz ), v ústach červené ovocie (višňa, ríbezla, jahody), dotyk bazalky, čerešňa (kôstkovina), mandle

Doporučená kombinácia: Vhodné k šalátom, ale aj k pikantnejším jedlám všetkých kuchýň sveta (talianska, thajská, mexická, indická...)

O výrobcovi A Mano

Puglia patrí nielen do „Starého sveta“, ale aj do „starého Talianska“. PugliaNapriek tomu vinárstvo A Mano je všetko, len nie zatuchnutý starosvetský výrobca.