Search form

Negroamaro, 2012

Negroamaro, 2012
Hodnotenie: 
0
No votes yet
Výrobca: 
Objem: 
0,75 L
Farba vína: 
Ročník: 
2012
Krajina pôvodu: 
Taliansko
Druh vína: 
Tiché víno
Typ vína: 
Suché víno
Odroda vína: 
7,90 €
Skladom

Pôvod: Veľmi staré (70-100 ročné) vinohrady v okolí obcí Torricella, Sava, Manduria a Gioia del Colle sú vysadené na tmavočervenej pôde.

Odroda: 100% Primitivo (odroda primitivo sa v oblasti Puglia pestuje od r. 1700)

Vinifikácia: fermentácia prebieha pri relatívne nízkych teplotách okolo 16 °C niekoľko týždňov s autochtónnymi kvasinkami. Potom je víno stáčané do nových barikových sudov (americký a francúzsky dub) kde maceruje po dobu 8-10 týždňov.

Doporučená spotreba: do 4-5rokov po nafľašovaní

Obsah alkoholu: 13,9 %

Acidita: 5,6 g/l

Teplota podávania: 12 oC (vyhnúť sa podchladeniu, ktoré by zabránilo rozvinutiu buketu)

Charakteristika: Opulentné a šťavnaté víno s vôňou a chuťou po malinách a červenom ovocí. Veľmi dobre vybalansované, s kvalitne zabudovanou aciditou a ovocnosťou, komplexné a ľahko piteľné, zjavná optimálna zrelosť ale nie prezretosť, nenáročné taníny, čerešňový lekvár, korenistý dotyk

Doporučená kombinácia: Vhodné k rôznym druhom pást (penne all’arrabbiata alebo spaghetti alla carbonara ), ku grilovaným alebo duseným mäsám, syrom. ale aj k pikantnejším a orientálnym jedlám, vyslovene viac aromatické ako tanické víno, zaokrúhlené, vyvážené a svieže

www.youtube.com/watch?v=fciVSzjZEkM

O výrobcovi A Mano

Puglia patrí nielen do „Starého sveta“, ale aj do „starého Talianska“. PugliaNapriek tomu vinárstvo A Mano je všetko, len nie zatuchnutý starosvetský výrobca.